Champi masáž, alebo Indická masáž.

Masáže Natália
Dátum : 10. december 2018

Champi masáž je tradičná masáž hlavy, tak ako ju praktikovali ženy v Indii už viac ako pred tisícmi rokmi sa obmedzovala na hlavu a vlasy. Masáž kože na temene hlavy totiž podporuje prísun krvi k folikulám a zlepšuje prísun potrebných živin ku zdravému rastu vlasov. Do tejto masáže bol začlenený krk, ramená a horná časť rúk. Takto upravená tradičná „champi“ masáž nie len že podporuje rast a kvalitu vlasov, ale tiež pomáha uľaviť bolestiam a poraneniam a zbavuje človeka symptónov stresu, bolesti hlavy a únavy očí.

V miestach ako je krk, ramená a vrchná časť rúk sa nachádzajú dôležité energetické centrá nášho organizmu, nazývané tiež čakry. Keď je človek v strese, alebo prežíva silné negatívne emócie, napätie sa začíná hromadiť práve v týchto miestach. To spôsobuje ztuhnutý krk a šiju, ramená, napätie v očiach a bolesti hlavy. Často je dlhodobý stres spájaný aj s vypadávaním vlasov. Pri „champi“ masáži sa stimulujú tri čakry, piata krčná, šiesta, ktorá sa volá tretie oko a siedma, alebo korunná čakra. Celkem sa v tele nachádza sedem na sebe vzájemne závislých čakier. Dysfunkcie ktorejkoľvek z nich vyvoláva potom reťazovú reakciu, kotrá nakoniec zvyšuje svoju intenzitu a špirálovite stúpa až do hlavy, kde potom kulminuje v podobe napätia a pocitu stresu.

Pri champi masáži sa pracuje s tromi hornými čakrami, čo má veľký účinok a môže uviesť energiu celého organizmu do rovnováhy. Vo svojom účinku je táto masážna technika jedinečná. Pravidelná masáž hlavy úžasne uvoľňuje a dáva pocit zdravia a duševnej pohody.

Champi masáž hlavy je veľmi obľúbená a príjemná. Predovšetkým sa o tento druh masáže zaujímajú tí, ktorí venujú patričnú starostlivosť svojmu organizmu a duši. Táto masáž svojimi účinkami prekonáva ktorúkoľvek inú masáž hlavy. Champi masáž sa totiž zameriava na najdôležitejšie energetické centrá a stuhnuté úpony svalov. Champi indická masáž hlavy navodzuje príjemnú relaxáciu. Vďaka uvoľneniu podkožného väziva na hlave a pôsobeniu na nervové zakončenia sa po masáži cítime sviežejší, uvoľnenejší a oddýchnutí. Champi, indická masáž hlavy je blahodárna pre kvalitu našich vlasov, podporuje ich rast a regeneráciu. Pri spojení champi masáže a kvalitným olejovým zábalom, je to doslova balzam pre telo a dušu.

Účinky champi masáže hlavy nás privádzajú do stavu pohody, relaxácie a udržujú nás v harmonii v každodennom bežnom živote. Ako bolo spomenuté pri champi masáži hlavy je aj jemná masáž ramien, krku a horných částí rúk. Tato masáž má celkom mimoriadne blahodárne a relaxačné účinky.

Champi masáži je preverená tisícícročnou tradíciou. Po celé storočia je masáž hlavy neoddeliteľnou súčasťou ájurvédského lékárstva. Dodnes je táto masáž praktikovaná po celej Indii a v dnešnej dobe je tiež pravidelnou súčasťou každodenného života aj u nás. Táto masáž ako prastaré umenie je vysoko praktická a účinná. Je veľmi vhodná práve pre preťaženie hlavy každodennými informáciami, povinnosťami a starosťami. Prepojením s jemnou masážou tváre uvolňuje dôležité miesta ľudského tela v ktorých sa hromadí napätie a stres. Tradičnými dotykmi je zapojené pôsobenie na celý energetický systém tela a aj na fyzikální štruktúru.

Champi masáž, alebo Indická masáž hlavyprebieha zásadne v sede, kedy sa masírovaný pohodlnne usadí, nemá skrížené ruky, ani nohy Pred samotnou masážou sa niekoľkokrát zhlboka nadýchne a niekoľkokrát vydýchne. Je to preto, aby sa masírovaný po náročnom pracovnom dni trochu uvoľnil. Kľudný a v pohode by mal byť hlavne masér, masérka a aby takto v kľude prenášal pozitívnu energiu na masírovaného.


Indikácie:
 • Zmiernenie očného napätia, pomoc pri bolestiach hlavy a migrénach.
 • Povzbudenie krvného obehu a zlepšenie cirukulácie krvy v stuhnutých svaloch.
 • Podpora činnosti nervového systému.
 • Stimulácia obehového a lymfatického systému.
 • Zrychlenie procesu celkového očištěnia organizmu.
 • Povolenie svalstva vlasovej pokožky hlavy a povzbudenie rastu vlasov a zlepšenia ich kvality.
 • Odstránenie porúch spánku a nespavosti.
 • Zlepšenie koncentrácie a čistejšie myslenie.
 • Masáž celkovo psychicky a fyzicky harmonizuje organizmus.

Kontraindikácie:
 • Masáž sa neodporúča pri vysokej horúčke, akútnych zápaloch srdcovo-cievnej sústavy a lymfatickej sústavy.
 • Aneuryzma, transplantácia orgánu, cudzie teleso v tele v blízkosti životne dôležitom orgáne, melanóm.
 • Akútne zápaly a stavy, ktoré vyžadujú absolútny kľud na lôžku.
 • Reflexnú masáž neaplikovať pri horúčkovitých a infekčných ochoreniach.
 • Neaplikujeme pri zápaloch kože a hnisavých ochoreniach kože.
 • Masáž sa v každom prípade nevykonávať v oblasti nádorov a pri zhubných nádorov vôbec.
 • Panvová reflexná masáž sa nevykonáva pri tehotenstve a pri menštruácii.
 • Pri zdravotných problémoch sa radšej treba poradiť so svojim lekárom či je vhodná pre váš organizmus reflexná masáž.